Česká federace Taekwon-Do

je oficiálním členem mezinárodní federace ITF

Trenér Taekwon-Do

Institut sportovního vzdělávání při Universitě Karlově.

Česká federace Taekwon-Do se stala partnerem Institutu sportovního vzdělávání při Fakultě tělovýchovy a sportu University Karlovy. Na základě této spolupráce byl vyhlášen termín školení pro získání oficiální trenérské třídy Taekwon-Do ITF. Na tomto odkazu naleznete podrobné informace a online registraci https://www.isv-cz.cz/trenersky-kurz-taekwondo-iii–tridy/ .

Pro členy České federace Taekwon-Do ITF je zde mimořádná cena. Toto školení proběhne ve dnech 19.-21.dubna 2024.Tuto oficiální spolupráci považuji za další úspěch České federace a rád bych tímto poděkoval koordinátorovi tohoto programu Senior Vice Prezidentovi ČFT Sbn. Michalovi Novákovi 5.Dan za mimořádnou práci pro Taekwon-Do a pro nás všechny.

Mst.V.Machota

Pozvání na otevřené Mistrovství České republiky Taekwon-Do ITF

Vážení Velmistři, Mistři a Instruktoři. Vážení sportovní přátelé.
Je mi potěšením Vás pozvat na otevřené mistrovství České republiky v Taekwon-Do .Budete nám opět vítáni 14.října 2023 v Centru volného času Na Fialce v Říčanech.
Věříme, že i tento ročník bude pro všechny z nás skvělou příležitostí setkat se  s přáteli velké rodiny Taekwon-Do ITF.
S Vámi v Taekwon-Do
Master Vladimír Machota VII.Dan
Prezident České federace Taekwon-Do ITF

Propozice _ MČR_ 2023

Invitation Open czech Taekwon-Do Championship 2023

Application form Czech open 2023List of competitors

Reportáž 18. ročník mezinárodní šampionát Taekwon-Do Best of the best 2023 v Říčanech

ke stažení zde BEST CELKOVÉ VÝSLEDKY

zde odkaz na fotografie a videa https://photos.app.goo.gl/Wc6jFumV7w4UsAP8A

Již v pátek 31.března 2023 se začali zaplňovat říčanské hotely zahraničními závodníky a jejich doprovodnými týmy. V sobotu 1.dubna se počet soutěžících zvedl o účastníky z České republiky, a to na počet 198. I v letošním roce bylo sportovně kulturní centrum Na Fialce hostitelem mezinárodního šampionátu Taekwon-Do Best of the best 2023. Pořadatelem byla Škola Taekwon-Do Kwang Gae za podpory Města Říčany, které tuto akci podpořilo finanční částkou 50 000,-Kč, Středočeského kraje a Národní sportovní agentury. Soutěž byla zahájena nástupem 19 klubů z České republiky, Rakouska, Slovinska a Slovenska. I v letošním ročníku těchto závodů se závodníci utkali ve všech oficiálních soutěžních disciplínách a to sportovní zápas (Matsogi), cvičení sestav ( Tul) ,speciální techniky ( Tuk Gi ), silové přerážení ( Wiryok) a modelový zápas ( Mobum Matsogi). Soutěž oficiálně otevřela místostarostka Města Říčany paní Mgr. Hana Špačková. Poté se již rozjeli kategorie sestav a zápasů od nejmladších žáků a žákyň po kterých následovaly juniorské a seniorské kategorie sportovního zápasu, speciálních technik, sestav, silového přerážení, modelového sparingu a cvičení sestav týmů. Na čtyřech ringách bylo možné vidět vycházející hvězdičky sportovního Taekwon-Do,ale i vrcholové sportovce, kteří patří do národních reprezentačních týmů zúčastněných států jakými bezesporu jsou Int.instr. Denis Drapič 4.Dan ze Slovinska, Julian Kickingereder z Rakouska, Diana Obcovičová ze Slovenska a mnoho dalších. Sportovci předvedli vynikající výkony a ti nejlepší vystoupili na stupínky vítězů, aby zde obdrželi z rukou organizátorů poháry, medaile a diplomy. Nejpočetnější výpravou byly Jihočeské kluby, které přijeli v počtu 50 účastníků. Pozvání na 18. ročník Best of the best přijali i velmi vzácní hosté nositelé nejvyšších mistrovských stupňů v České republice, a to Master Mudr. Rostislav Kaňka 8. dan a Master Ondřej Vrábel 7.Dan. Soutěž byla ukončená v 17,30 a to díky profesionální práci organizačního týmu a rozhodčích, těm všem patří respekt a poděkování. Soutěž opět proběhla za podpory hlavních sponzorů a partnerů, a to firmy Super 2001 s.r.o. pana Petra Kubíčka, Pivovarské restaurace Uhříněves, kterou zastupoval pan Tomáš Jílek, Autodoprava pana Libora Jiráska, Atlas Copy s.r.o. zastoupená panem Adolfem králem, sportovní ceny Braun s.r.o. – Slaný, Pekařství Frydrych,  Stanislav Tvrdý – rytecké práce, Bohemia Home a.s. pan Ivoševič a Sport Bar Riviéra pan Jaroslav Wünsch, hotelový Resort Oáza a hotel Pavilon.

XIII.mezinárodní šampionát Taekwon-Do Best of the best 2023

Vážení Velmistři, Mistři a Instruktoři.Vážení sportovní přátelé.
Je mi potěšením Vás pozvat na XVIII. mezinárodní šampionát ITF ,, Best of the Best“ .Budete nám opět vítáni 1.dubna 2023 v Centru volného času Na Fialce v Říčanech https://sway.office.com/ERbhTYe5ZBNXrpvK?ref=Link&loc=play
Věříme, že i tento ročník bude pro všechny z nás skvělou příležitostí setkat se  s přáteli velké rodiny Taekwon-Do ITF.
S Vámi v Taekwon-Do
Master Vladimír Machota VII.Dan
Prezident České federace Taekwon-Do

Otevřené mistrovství České republiky 2022

Město Říčany bylo opět hostitelem nejvyšší soutěže České federace Taekwon-Do ITF. Bojů o titul mistra České republiky se zúčastnilo 180 závodníků z 18 klubů, které reprezentovali Českou republiku, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko a Rakousko. V 10,00 proběhl slavnostní nástup účastníků na kterém prezident České federace Master Vladimír Machota oficiálně šampionát otevřel. Sportovci se utkali o medaile ve všech věkových kategoriích od dětí až po seniory. Soutěžilo se ve všech pěti oficiálních disciplínách Taekwon-Do ITF a to ve sportovním zápasu ( Matsogi),cvičení sestav ( Tul),speciálních technikách ( Tuk Gi),silovém přerážení ( Wiryok) , modelovém sparingu ( Mobum Matsogi) a v týmovém cvičení sestav. Šampionát se uskutečnil v hale sportovního a kulturního centra Na Fialce na třech ringách dedikovaných zápasů a sestavám a na jednom ringu určeném speciálním technikám a přerážením proběhla utkání ve všech disciplínách a soutěž byla oficiálně ukončená v 16,30. Celkovým vítězem a nejúspěšnějším závodníkem se stal Julian Kickingereder z Rakouska, který vybojoval 4 zlaté medaile a dvě stříbrné .Během šampionátu probíhala i neformální setkání významných hostů  ke kterým patřil člen výkonného výboru Evropské federace Taekwon-Do ( AETF)  Peter Szasz 6.Dan , Master Oleg Petrovskyi 8.Dan z Ukrajiny , mezinárodní šampion bojových umění Agim Murtič z Bosny a Hercegoviny, člen slovinského olympijského výboru Vahid Drapič 5.Dan a prezident rakouské federace Taekwon-Do Elmar Kickingereder 6.Dan.Díky partnerům a sponzorům bylo připraveno občerstvení zdarma jak pro závodníky ,tak pro rozhodčí a realizační tým. Po ukončení soutěže někteří sportovci využili možnost vykoupání v bazénu nebo návštěvy kina přímo v tomto centru a večer proběhla neformální večeře, kterou hostil jeden z hlavních partnerů Pivovarská restaurace a pivovar Uhříněves. Mistry České republiky pro rok 2022 tedy již známe a tak nezbývá než poděkovat všem kdo se podíleli na organizaci závodů a velký dík patří partnerům a sponzorům Městu Říčany , Středočeskému kraji, Národní sportovní agentuře , pekařství Frydrych, autodopravě Jirásek, Pivovarské restauraci Uhřiněves, Poháry Braun Slaný, Motors Lenner , Super 2001 s.r.o. a hotelům Pavilon, Oáza a Pratol.

Important Update Invitation Czech open Taekwon-Do Championship 2022

Dear Grandmasters, Masters and Instructors,

please note that the date of the Czech Open Taekwon-Do Championship has been updated to  ( Sunday) November 13, 2022.
I look forward to meeting you.
Yours in Taekwon-Do
Master Vladimír Machota
CTF President

Důležitá informace změna datumu MČR 2022

Vážení mistři,instruktoři,vážení přátelé,

informujeme Vás o změně termínu otevřeného mistrovství České republiky 2022 na datum  neděle 13.11.2022.Aktualizované propozice  ke stažení
Těším se s Vámi na shledanou.
Váš v Taekwon-Do
Mst.Vladimír Machota
Prezident ČFT

Invitation Czech open Taekwon-Do Championship 2022

Dear Grandmasters, Masters and Instructors.

It is a pleasure to invite you to the open championship of the Czech Republic in Taekwon-Do. You will again be welcomed to us on November 5, 2022 in the sport and cultural center Na Fialce  Říčany, Prague east.
We believe that this year will be a great opportunity for all of us to meet with friends of the great Taekwon-do ITF family.

With you in Taekwon-do
Master Vladimír Machota VII.Dan

President of the Czech Federation Taekwon-   Do ITF

List of competitors

Invitation Czech open Taekwon-Do Championship 2022 List of competitors

Otevřené mistrovství České republiky v Taekwon-Do ITF 2022

Vážení Velmistři, Mistři a Instruktoři.Vážení sportovní přátelé.
Je mi potěšením Vás pozvat na otevřené mistrovství České republiky v Taekwon-Do .Budete nám opět vítáni 5.listopadu 2022 v Centru volného času Na Fialce v Říčanech.
Věříme, že i tento ročník bude pro všechny z nás skvělou příležitostí setkat se  s přáteli velké rodiny Taekwon-Do ITF.
S Vámi v Taekwon-Do
Master Vladimír Machota VII.Dan
Prezident České federace Taekwon-Do ITF

Seminář Taekwon-Do ve Stránčicích

seminar poster Propozice seminar s mistrem Petrovskym

« Older posts