Příprava Vladimíra Machoty na zkoušky

Zástupci České federace Taekwondo se zúčastnili oficiálního Mistrovství světa Taekwon-Do, které se konalo v Italském Jesolo.

Ve dnech od 26. do 31. 5. navštívili MUDr. Jan Ohem, mezinárodní instruktoři Jan Gavura a Vladimír Machota  soutěž a několik mýtinků s nejvyššími představiteli ITF. V pátek 29. proběhly v hale MS i zkoušky na 7. Dan na který byli nominováni Adrian O’Mahoney z Irska, Alexandru Muresan z Rumunska, John Wililliam McKissock ze Skotska a Vladimír Machota z České republiky.

Zkoušky trvaly dvě a půl hodiny, během kterých budoucí mistři Taekwon-Do předvedli cvičení nejvyšších sestav, zápasů, sebeobran a přerážecích technik. Zde obhájili i své diplomové práce a byli důkladně prověřeni z teoretických znalostí. Ve 13:00 si absolventi zkoušek vyslechli verdikt velmistrů Hectora Marana a Kim Un Lana, nositelů 9. Dan. Všichni čtyři účastníci byli úspěšní a tak mohli přijmout garatulace od velmistrů i od zástupců dalších států. Česká republika má tedy po třech desítkách let prvního mistra české národnosti, kterým se stal Vladimír Machota.

Velmistři a noví mistři