13.ročník mezinárodního šampionátu Taekwon-Do AHAC CUP 2016 Šentjur Slovinsko

Reprezentační tým České federace Taekwondo se zúčastnil i letos jednoho z největších středoevropských šampionátů Taekwon-Do AHAC CUP.300 bojovníků z 10 států se utkalo v kategoriích volného boje a sestav.Z České federace byli nominováni sportovci,kteří obhajovali loňské medaile.V letošní obrovské konkurenci prokázali naši borci,že patří právem mezi ty nejlepší.Na zlatý nejvyšší stupínek vítězů vystoupali sestry Jílkovy. Bára vybojovala zlato v sestavách černých pásů v kategorii žákyň, její sestřička Rozárka se dokázala probojovat do finále ve volném boji kde se utkala s dcerou legendy Taekwon-Do Tomaže Barady a kterou dokázala porazit, kromě zlata ze zápasu dokázala vybojovat i stříbrnou medaili v sestavách.Obrovským překvapením byl Vasil Halatyba , který se přes Bulhara v prvním kole, Slovince v kole druhém probojoval až do finále kde získal v duelus favorizovaným borcem stříbrnou medaili.Stálice našeho týmu Alex Vištal po třech vyhraných bojích dosáhl na bronz ve volném zápase a stejně tak,se mu vedlo i v sestavách.Matěj Jirásek znovu dokázal,že jeho specialitou je volný boj a pro Českou republiku rovněž vybojoval bronz. Vynikajících výsledků znovu a opět dosáhla Anička Lebdušková, která se v kategoriích volného boje i sestav probojovala až do finalových duelů a tak opět stanulas stříbrných pozicích.V kategorii Tadeáše Hubičky jsme zůstali bez medaile díky skutečně vysokému počtu soupeřů ,kde bylo nutné porazit čtyři soupeře pro boj o medaili. Velmi těžkou pozici měl Marko A. Machota,který měl letos svou premiéru již v kategorii juniorů. Během prvního zápasu,který se ukázal jako extrémě náročný, kdy v první polovině zápasu zkolaboval. Nicméně po krátkém stavu bezvědomí se dokázal vrátit zpět do bije .Ve své kategorii obsadil 3. místo. Snad ještě horší pozici měla Eliška Reha,kterou organizátoři bez jakéhokoliv vysvětlení posunuli mezi seniorky,nicméně předvedla výborně zacvičené sestavy a nekompromisní zápas.
Český tým hned v začátku soutěžní sezony potvrdil,že úspěchy,ketrých dosáhl v uplynulé sezoně ve Slovinsku,Rakousku,Maďarsku,Slovensku a na prestižních mezinárodních šampionátech v ČR,nejsou jen vynikajícím momentálním výkonem,ale dlouhodobou stabilní výkonností.Do dalších soutěží budou postaveni i členové seniorské reprezentace a tak by mělo odcestovat na otevřené mistrovství Rakouska Black belt Cup 2016 již na 2 desítky členů týmu.
Děkujeme oběma trenérům za profi práci a sponzorům : Uhřiněvský pivovar,Bohemia home, panu Sergeji Vištalovi,Město Říčany,Město Brandýs nad Labem a Středočeský kraj.
ahac-spolecna