První den soustředění

Jubilejní 20. ročník Mezinárodního soustředění Taekwon-Do pořádaný pod hlavičkou České federace školou Kwang-Gae proběhl ve dnech 11. – 18. července 2015 opět ve Sportovně rekreačním areálu ve Zbraslavicích. I letošního kempu se zúčastnilo přes sto sportovců z České republiky, Slovinska, Bosny a Slovenska. Díky České federaci Taekwon-Do, Středočeskému kraji, městům Říčany a Brandýs nad Labem se úroveň programu soustředění posunula opět výše.

Taekwondisté se zapotili při sportovních tréninkách s mezinárodním instruktorem Vahidem Drapičem, nositelem 5. Danu a trenérem Slovinské reprezentace, zjistili, že být velký neznamená být neporazitelný na tréninkách sebeobrany s mezinárodním instruktorem Janem Gavurou, nositelem 4. Danu a poznali crossfit a s ním nové možnosti posílení celého těla, které jim představil trenér slovenské reprezentace Robert Baláž.

Sestava Kwang-Gae

Kromě těchto každodenních tréninků proběhly i speciality. Sebeobranu zaměřenou na využití obranných reakcí lidského těla vštípil nositel 7. Danu mistr Vladimír Machota všem černým pásům a zájemcům z řad starších účastníků. Pochopit význam sestavy Kwang-Gae pomohl nejen uchazečům o druhý mistrovský stupeň mezinárodní insturktor Jaroslav Vomáčka, který na tréninku vytvořil svým výkladem téměr mystickou atmosféru. A poslední den dostaly chrániče všech účastníků pořádnou dávku potu, když Josef Kubát představil mnoho bojových kombinací z kick-boxu.

Taekwondisti hojně využívali přítomnost mnoha černých pásů během indiviuálních tréninků, aby se připravily jak na páteční závody, tak na sobotní zkoušky na vyšší technické stupně.

Sportovní program doplňovali i kulturní akce; diskotéka s populárním moderátorem Rádia SPIN Alešem Matouškem, ukázka speciální zásahové jednotky vězeňské služby, noční bojová hra, šampionát v Taekwon-Do a turnaj v plážovém volejbalu nebo v bowlingu na Nintendu. Tradičně patřil k programu i večerní táborák s kytarou a buřty a grilování krůty.

Na soustředění jsme přivítali i významné osobnosti českého Taekwon-Da, jakými jsou zakladatel jeho mezinárodní instruktor Miroslav Galbač a členové první reprezentace v ČR Jiří Švandelík a již zmíněný Jaroslav Vomáčka. V osobním volnu si účastníci vyzkoušeli i nový Tarzan park, saunu, posilovnu a další sportoviště v areálu a pro zájemce byl uspořádán výlet do Zbraslavic nebo návštěva památek a bobové dráhy v Kutné Hoře.

Organizátoři a zahraniční hosté

Díky projektu Stop Crime Středočeského kraje a městu Říčany jsme mohli pro všechny účastníky zajistit trička letošního soustředění a dárky jako jsou šátky, samolepky, nebo baťůžky na dobok. Další velké díky patří organizačnímu týmu, který již po dvacáté připravil nezapomenutelný týden nejen s Taekwon-Do.